Felicity łapie opóźnienie. Otwarcie na początku 2014 r.

Autor: EP

Data publikacji: 24.03.2013 18:43

Liczba odwiedzin: 3086

Tagi: najnowsze informacje, felicity lublin, olimp lublin, galeria olimp, multikino lublin, felicity opóźnienia, felicity otwarcie

Długa i sroga zima pokrzyżowała plany inwestora, który na lubelskim Felinie buduje centrum handlowe Felicity. O zakończeniu inwestycji w tym roku nie ma już mowy. Otwarcie przesunięto na początek 2014 r. Prace przy rozbudowie innego centrum – Galerii Olimp idą natomiast zgodnie z planem. Planowany termin otwarcia – jesień 2013 r. nie uległ zmianie.

O opóźnieniach przy budowie Felicity, jako pierwsza poinformowała Gazeta Wyborcza Lublin. Inwestor, spółka Atrium Poland Real Estate Management potwierdza, że centrum handlowego Felicity nie uda się zbudować w tym roku.

Felicity Lublin
 
Felicity Lublin
fot. Wizualizacja

- Otwarcie obiektu nastąpi na początku 2014 r. - mówi Katarzyna Mitula, rzecznik prasowy Atrium Felicity. - Dbałość o zachowanie należytej jakości inwestycji przyczyniła się do przesunięcia wcześniej planowanego terminu. Wynika to z przyczyn obiektywnych, takich jak wyjątkowo intensywne tej zimy opady śniegu - dodaje.

Sroga zima daje się we znaki także firmie, która buduje piątą część Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy. O przesunięciu terminu otwarcia nie ma jednak mowy. – Startujemy jesienią. Jest za wcześnie, by podawać konkretny miesiąc. Wykonawca gwarantuje nam jednak, że prace zakończą się zgodnie z planem – zapewnia Grzegorz Dębiec, prezes firmy Transhurt, właściciel galerii. Największą atrakcją nowej części Olimpu ma być 8-salowe Multikino.

W Lublinie powstaje w tej chwili jeszcze jedno centrum handlowe. Chodzi o Tarasy Zamkowe u zbiegu ul. Tysiąclecia i Unii Lubelskiej. Ich otwarcie zaplanowano na 2014 r. Także w przyszłym roku swoje centrum chce uruchomić IKEA. Na razie czeka jednak na pozwolenie na budowę.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Praca w Lublinie

Wydarzenia gospodarcze

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.